top of page

Znieczulenie

  1. Ostrzyknięcia wymagające szczególnie precyzyjnego podania leku (np. podanie leku do stawu biodrowego) wykonywane są pod kontrolą aparatu USG. 

  2. W razie potrzeby ostrzyknięcie przeprowadzane jest  w znieczuleniu miejscowym tak aby zminimalizować negatywne odczucia.

  3. Ostrzyknięcie poprzedza konsultacja ortopedyczna na której dobrany jest preparat, omówiona procedura podania oraz zalecenia po ostrzyknięciu. 

Rodzaje ostrzyknięć

  1. Ostrzyknięcia  przeciwzapalne / blokady 

  2. Ostrzyknięcia lekiem sterydowym który ma silne właściwości miejscowo p-zapalne. Stosowany jest w chorobie zwyrodnieniowej stawów, zapaleniach ścięgien, przewlekłych dolegliwościach związanych z procesem zapalnym, neuropatiach, zespołach przeciążeniowych. 

  3. Ostrzyknięcia Kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest uznanym preparatem poprawiającym wiskoelastyczność płynu stawowego. Powoduje zwiększenie lepkości płynu stawowego co przekłada się na ochronę elementów stawowych. Stosowany jest w leczeniu stanów przeciążeniowych stawów, chorobach chrząstki stawowej, zmianach zwyrodnieniowych oraz jako wspomaganie procesów rehabilitacji. 

  4. Ortobiologia. Dział ortopedii bardzo intensywnie rozwijający się w ostatnich latach. Badania naukowe wskazują na  skuteczność wykorzystywania preparatów na bazie krwi własnej pacjenta, do poprawy procesów gojenia i wspomagania regeneracji. Metody pozyskiwania pozwalają na uzyskanie substancji optymalnej dla danego problemu. Autologiczny kopleks białkowy (APS), bogatopłytkowe osocze zawierające leukocyty (LR- PRP), osocze bogate w cytokiny p-zapalne, osocze łączone z fibryną (klej tkankowy). Dobranie odpowiedniego preparatu dla danego problemu leży w gestii lekarza i każdorazowo jest przedmiotem rozmowy kwalifikacyjnej. 

bottom of page