Doktor Jacek Migaj pracuje w Poradni Kardiologicznej przy I Klinice Kardiologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego przy ul. Długiej w Poznaniu, dyżuruje w KliniceKardiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz prowadzi badania naukowe. Zimą 2021/2022 był zastępca ordynatora oddziału 7 w Szpitalu Tymczasowym MTP dla pacjentów z COVID19. Jest autorem lub współautorem 16 publikacji z zakresu kardiologii (HI 4, cytowania 38) i ok. 50 wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych. W 2019 r. obronił doktorat na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, a w roku 2020 uzyskał tytuł specjalisty kardiologii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (PTK), w latach 2017-2018 był sekretarzem Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Zajmuje się kardiologią ogólną, wykonuje badania echokardiograficzne. Prowadzi zarówno Pacjentów z chorobami serca, w szczególności z niewydolnością serca, chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym, arytmiami, jak również wykonuje badania profilaktyczne i kontrolne u osób zdrowych i sportowców.

Leczone choroby: niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, arytmia, wady serca, ból w klatce piersiowej,  zawał serca, choroba wieńcowa i inne.