Celem szkolenia jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu neurorehabilitacji, wywiadu i badania w fizjoterapii neurologicznej. Głównym celem szkolenia jest zdobycie widza i umiejętności pozwalających na prawidłową ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz prawidłowe planowanie i prowadzenie skutecznego programu rehabilitacji. W trakcie szkolenia terapeuta ma możliwość nabycia nowych umiejętności terapeutycznych, które pozwolą na poprawę stanu pacjenta.
- potrafi prawidłowo stymulować struktury niezbędne do uzyskania pobudzenia i aktywizacji połączeń rezerwowych układu nerwowego.
- poznaje wzorce odwrócenia patologii.
- potrafi wykonać aktywną stabilizację mięśni głębokich w poszczególnych pozycjach wyjściowych.budować napięcie dolnego, górnego tułowia pod kątem funkcji kg
- potrafi przygotować strategię terapii w celu poprawy funkcji dłoni
- zna znaczenie wywiadu w fizjoterapii neurologicznej, szczególnie czerwonych flag.
- zna i potrafi wykonać testy w fizjoterapii neurologicznej na poziomie aktywności, uczestnictwa, struktury i funkcji ciała,
- zna strategie terapii wiotkości oraz techniki fizjoterapeutyczne mające na celu podniesienie napięcia mięśniowego
- zna strategie terapii spastyczności oraz techniki fizjoterapeutyczne mające na celu obniżenie napięcia mięśniowego
- zna sposoby pracy y chorych z zaburzeniami równowagi.
Szkolenie kierowane jest do fizjoterapeutów oraz studentów kierunku fizjoterapia, obejmuje łącznie 16 godzin edukacyjnych podzielonych na 2 dni. Kurs zakończony jest egzaminem teoretycznym i praktycznym. Po zdanym egzaminie końcowym uczestnik otrzymuje certyfikat.
Prowadzenie kursu:
Dr Roman Olejniczak
Fizjoterapeuta, absolwent studiów doktoranckich na wydziale Fizjoterapii na wrocławskim AWF. Fizjoterapeuta z ponad 16 letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami neurologicznymi. Uczestnik licznych kursów i szkoleń, na co dzień w pracy z pacjentami wykorzystuje koncepcje terapeutyczne takie jak PNF, McKenzie, NDT Bobath. Od 2009 prowadzi autorskie szkolenia z zakresu terapii orofacjalnej oraz szkolenia z fizjoterapii pacjentów z deficytem neurologicznym. W swojej pracy z pacjentami oraz w trakcie szkoleń stawia na koncepcje, które wyznaczają nowy wymiar rehabilitacji, a także wnosząc urozmaicenie i powiew świeżości. Od 2015 prowadzi terapię pacjentów z ograniczoną świadomością metodą C-Eye.
Termin:
26-27 czerwca 2021
Cena
880 zł brutto