Celem szkolenia jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu neurorehabilitacji, wywiadu i badania w fizjoterapii neurologicznej. Głównym celem szkolenia jest zdobycie widza i umiejętności pozwalających na prawidłową ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz prawidłowe planowanie i prowadzenie skutecznego programu rehabilitacji. W trakcie szkolenia terapeuta ma możliwość nabycia nowych umiejętności terapeutycznych, które pozwolą na poprawę stanu pacjenta.

Uczestnik szkolenia po 2-dniowym szkoleniu:

  • potrafi prawidłowo stymulować struktury niezbędne do uzyskania pobudzenia i aktywizacji połączeń rezerwowych układu nerwowego.
  • poznaje wzorce odwrócenia patologii.
  • potrafi wykonać aktywną stabilizację mięśni głębokich w poszczególnych pozycjach wyjściowych.budować napięcie dolnego, górnego tułowia pod kątem funkcji kg
  • potrafi przygotować strategię terapii w celu poprawy funkcji dłoni
  • zna znaczenie wywiadu w fizjoterapii neurologicznej, szczególnie czerwonych flag.
  • zna i potrafi wykonać testy w fizjoterapii neurologicznej na poziomie aktywności, uczestnictwa, struktury i funkcji ciała,
  • zna strategie terapii wiotkości oraz techniki fizjoterapeutyczne mające na celu podniesienie napięcia mięśniowego
  • zna strategie terapii spastyczności oraz techniki fizjoterapeutyczne mające na celu obniżenie napięcia mięśniowego
  • zna sposoby pracy y chorych z zaburzeniami równowagi.

Szkolenie kierowane jest do fizjoterapeutów oraz studentów kierunku fizjoterapia, obejmuje łącznie 16 godzin edukacyjnych podzielonych na 2 dni. Kurs zakończony jest egzaminem teoretycznym i praktycznym. Po zdanym egzaminie końcowym uczestnik otrzymuje certyfikat.

Prowadzenie kursu:

Dr Roman Olejniczak

Fizjoterapeuta, absolwent studiów doktoranckich na wydziale Fizjoterapii na wrocławskim AWF. Fizjoterapeuta z ponad 16 letnim doświadczeniem w pracy z pacjentami neurologicznymi. Uczestnik licznych kursów i szkoleń, na co dzień w pracy z pacjentami wykorzystuje koncepcje terapeutyczne takie jak PNF, McKenzie, NDT Bobath. Od 2009 prowadzi autorskie szkolenia z zakresu terapii orofacjalnej oraz szkolenia z fizjoterapii pacjentów z deficytem neurologicznym. W swojej pracy z pacjentami oraz w trakcie szkoleń stawia na koncepcje, które wyznaczają nowy wymiar rehabilitacji, a także wnosząc urozmaicenie i powiew świeżości. Od 2015 prowadzi terapię pacjentów z ograniczoną świadomością metodą C-Eye.

Termin:

26-27 czerwca 2021

Cena

880 zł brutto