Psycholog to specjalista zajmujący się szeroko pojętym zdrowiem psychicznym. Specjalista ten zajmuje się opiniowaniem, diagnozowaniem, badaniem psychologicznym i kierowaniem na odpowiednie leczenie swoich pacjentów. Do psychologa warto zgłosić się jeśli borykamy się z bieżącymi problemami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Są to problemy dnia codziennego – trudna sytuacja w pracy czy w małżeństwie, apatia, zniechęcenie, strata.

Nasi specjaliści zajmują się także psychoterapią dziecka. Terapia taka rozpoczyna się od spotkania konsultacyjnego. Podczas tego spotkania psycholog zbiera wywiad od rodziców lub opiekunów prawnych odnośnie zgłaszanego problemu, dlatego do Kliniki na pierwsze spotkanie zapraszamy samych rodziców. W pracy z dzieckiem nasi specjaliści podejmują następujące formy oddziaływań terapeutycznych:

  • Indywidualna praca z dzieckiem przy zastosowaniu metod adekwatnych do wieku rozwojowego;
  • Praca z rodzicami – psychoedukacja odnośnie mechanizmów powodujących trudności dziecka; coaching rodzicielski;
  • Praca z całą rodziną odnośnie relacji poszczególnych członków systemu ze sobą.

W Klinice Neuroteam podejmujemy się także terapii małżeńskiej, czy psychoterapia par. Z pomocy terapeuty mogą skorzystać pary będące w związkach formalnych jak i nieformalnych. Źródeł problemów może być wiele, a dzięki psychoterapii par można nie tylko poznać przyczyny konfliktów, ale też przywrócić równowagę w związku.

Nasz specjalista

Prof. Dr hab. Ewa Mojs

Nasz specjalista

Mgr Katarzyna Wiecheć

Nasz specjalista

Mgr Natalia Tomczak

Nasz specjalista

Mgr Magdalena Rosada-Gessner